Żywienie

Rockster – więcej niż tylko jedzenie

Karma Rockster jest jedyną bioorganiczna karmą dla psów na świecie, która została uznana przez autorytety naukowe za superfoods!

„Raz jakiś czas pies wkracza w twoje życie i zmienia wszystko…”

Historia psa Rockstera, będąca początkiem produkcji organicznej karmy dla psów, jest naprawdę niesamowita!

Znaleźliśmy wychudzonego, bezpańskiego psa na schodach La Conca del Sogno (na południe od Neapolu) podczas podróży poślubnej w maju 2004 r. Uratowaliśmy go i od tego momentu idziemy przez życie jako rodzina – wraz z Rocksterem. Nasz niesamowity i wspaniały kundel z Neapolu uratował nas samych na tak wiele różnych sposobów – zawdzięczamy mu nawet nasze małżeństwo! Stał się skałą, która widziała wszystkie życiowe wzloty i upadki, służył nieocenionym wsparciem zawsze, kiedy go potrzebowaliśmy – opowiada Sven Ley, właściciel marki.

Rockster nie chciał jeść komercyjnej karmy dla zwierząt, wolał zjadanie resztek, zdarzały mu się też ucieczki i samotne eskapady, kończące się przy śmietnikach okolicznych restauracji. Opiekunowie martwiąc się o zdrowie swojego ukochanego psa podjęli więc poważną decyzję – postanowili odmienić rynek karm dla zwierząt! 

Wraz z zespołem ekspertów ds. żywienia przystąpiliśmy do tworzenia dla niego pokarmu, wykorzystując niektóre teorie sir Johna Vane’a, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny (1982), dotyczące odpowiedzi immunologicznej na dysbiozę w jelitach. Obecnie powszechnie wiadomo, że ogólnoustrojowe stosowanie antybiotyków i innych chemikaliów zaburza równowagę mikrobiologiczną w naszym układzie pokarmowym. Wykorzystaliśmy naukę o żywieniu i naturę, aby stworzyć pierwsze na świecie pożywienie superfoods dla naszego psa. Pokarm, który w końcu będzie chciał jeść, jednocześnie pielęgnując swój mikrobiom jelitowy. Mieliśmy nadzieję, że powstrzyma go to od wypraw do restauracji! wyjaśnia Sven Ley.

Wyeliminowali wypełniacze, stawiając na pożywienie o dużej gęstości odżywczej, w recepturach bazujących na jednym źródle białka, z równowagą mięsa i podrobów, inspirowanych naturalną dietą psich przodków. Każdy składnik musiał pochodzić ze sprawdzonego źródła, być najwyższej jakości i całkowicie wolny od jakiejkolwiek ekspozycji na antybiotyki, hormony wzrostu czy sterydy. Tak pojawiły się pierwsze, próbne puszki. Rockster zaczął zajadać się nimi ze smakiem, a „żebractwo” ustało całkowicie. Zauważalna stała się też zmiana w wyglądzie i w zachowaniu ukochanego pupila – jakby ubyło mu kila lat!

Duże, nieoznakowane puszki przyjechały na paletach, więc zaczęliśmy dawać je przyjaciołom do spróbowania. Okazało się, że ich psy reagowały równie entuzjastycznie. Nagle ludzie zaczęli pukać do naszych drzwi, pytając, czy ich pies też może spróbować „tego cudownego jedzenia”! – śmieje się Sven Ley.

Decyzja o udostępnieniu tej specjalnej karmy innym psom przyniosła rodzinie Svena wiele nowych wyzwań. 

Nasze dzieci pomogły nam zaprojektować logo, a obrazek na puszkach został narysowany w 2006 roku przez Sophie de Carvalho, przyjaciółkę rodziny. Skład rozpisany jest szczegółowo, co do procenta, karma jest certyfikowana przez jedne z najbardziej rygorystycznych przepisów ekologicznych na świecie. Naprawdę wierzymy, że kochający właściciele zwierząt domowych mają absolutne prawo wiedzieć dokładnie, czym karmią swojego pupila. To było niezwykłe i głęboko poruszające obserwować, jak Rockster wstrząsnął światem psów! Z niecierpliwością czekamy również na wprowadzenie większej liczby produktów marki Rockster w Europie i Ameryce i jesteśmy bardzo podekscytowani smakołykami Super Treats! podsumowuje Sven Ley.

Certyfikowana jakość biologiczna

Produkty Rockster to coś więcej niż składniki „human grade” – są certyfikowane jako wolne od antybiotyków, adiuwantów chemicznych, hormonów wzrostu, pestycydów i sterydów. Powstałe receptury smakują jak żadne inne, jednocześnie pielęgnując mikrobiom jelitowy psa, wspierając życie na poziomie komórkowym, a nie zmuszając do przetwarzania chemikaliów i alergenów.

Przejrzystość i sprawdzone pochodzenie

Masz prawo dokładnie wiedzieć, co jedzą Twoje ukochane psy, dlatego każdy produkt Rockster udostępnia pełną, dokładnie wyszczególnioną listę składników (łącznie z informacją, które części zwierzęcia zostały użyte). Nasz biocertyfikat gwarantuje nie tylko jakość i czystość składników, ale także to, co zwierzęta hodowlane jadły i na co były narażone w procesie hodowli.

Bio-superfoods z prebiotykami

Przyjmuje się (w oparciu o badania naukowe), że niektóre pokarmy dla ludzi o podwyższonej zawartości składników odżywczych, powszechnie określane jako „superfoods”, mają niesamowite korzyści zdrowotne również dla psów! Produkty Rockster wykorzystują wyłącznie filety, mięśnie i organy wewnętrzne zwierząt, które są certyfikowane jako wolne od jakiejkolwiek ekspozycji na antybiotyki wspomagające, hormony wzrostu, chemikalia i sterydy. Zamiast wypełniaczy, produkty Rockster są wzbogacone o bioorganiczne produkty roślinne, wolne od pestycydów. Wszystkie produkty Rockster są również prebiotyczne, ponieważ zawierają inulinę ze sfermentowanego koncentratu topinamburu. Ten potężny superfood i organiczny prebiotyk wspomaga wchłanianie składników odżywczych w przewodzie pokarmowym, a także pielęgnuje mikrobiom jelit Twojego psa.

Nasz proces gotowania sous-vide

W przeciwieństwie do większości innych komercyjnych karm dla zwierząt domowych, Rockster Superfood jest delikatnie gotowany w hermetycznej puszce bez BPA, w najniższych możliwych temperaturach, co odzwierciedla metodę gotowania sous-vide. Sous-vide po francusku oznacza „w próżni” i jest używane przez kucharzy Michelin, aby zmaksymalizować smak potraw, a także uchronić składniki odżywcze i kwasy tłuszczowe przed wytracaniem się podczas gotowania. Tlen dostaje się do produktu dopiero, gdy puszka jest otwierana. Inne karmy dla zwierząt domowych w puszkach są wielokrotnie gotowane lub intensywnie przetwarzane i sterylizowane w wysokiej temperaturze.

Bez grochu, soczewicy i innych roślin strączkowych

Chociaż karmy dla zwierząt domowych niezawierające zbóż są uważane za wyższej jakości, często zawierają duże ilości roślin strączkowych. Rośliny strączkowe, takie jak soczewica i groszek, są źródłami białka i dlatego mogą być stosowane do zwiększenia zawartości białka w żywności z mniejszą zawartością mięsa. Jednak profil aminokwasowy mięsa i roślin strączkowych jest inny, szczególnie w odniesieniu do niezbędnych kwasów: metioniny i cystyny. Białko mięsa jest obfite w te aminokwasy, brakuje ich zaś w roślinach strączkowych. Metionina i cystyna są prekursorami tauryny, syntetyzowanej przez psy, której brak w diecie został ostatnio powiązany z DCM (kardiomiopatią rozstrzeniową). Pokarmy Rockster nie zawierają zbóż ani roślin strączkowych, a zamiast tego ich podstawą jest bioorganiczne mięs (co najmniej 80% składu).

Zobacz całą paletę smaków mokrej karmy ROCKSTER!

ReklamaPodobne artykuły