Wieści

To już ostatnie chwile, aby pobrać PROPSa, czyli Poradnik Rewelacyjnego Opiekuna Psa i poprawić los potrzebujących zwierząt!

Niezwykła akcja, którą w ostatnim czasie przeprowadziła marka Brit, powoli dobiega końca! Jeśli jeszcze chcecie zakupić Poradnik pełen przydatnej wiedzy i dołączyć do pokaźnego grona osób, które już okazały swoje wsparcie, macie jeszcze szansę! Wystarczy zajrzeć na stronę: https://www.props-brit.pl/ i kliknąć „pobierz Poradnik”, wpłacając przy tym kwotę 10zł (lub wyższą). Cały dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne!

Poradnik jest znakomitym źródłem wiedzy, które pomoże nie tylko podjąć decyzję na temat świadomego zakupu lub adopcji psa, ale również wzbogaci wiedzę osób już posiadających czworonożnego pupila. Z pewnością będzie idealną niespodzianką dla znajomych, którzy nie do końca odnajdują się w gąszczu zróżnicowanych informacji dotyczących psów.

Patrycja zakupiła PROPSa, aby nie tylko wspomóc zwierzęta ze schronisk i fundacji, ale również podarować go bliskim, którym coraz częściej po głowie spacerują cztery łapy. Jest opiekunką dwóch owczarków australijskich, Budviego i Lexi, które zachwycają wszystkich swoją aparycją i zdolnościami.

Owczarki autralijskie to zdecydowania moja ukochana rasa! Pierwsza pojawiła się Lexi, która obecnie ma osiem lat. Niemalże nie ma dnia, w którym nie wzbudziłaby zainteresowania przechodniów ze względu na swoje nietypowe umaszczenia oraz (nie oszukujmy się) wygląd pluszowego misia! Zawsze jednak staram się spokojnie wytłumaczyć, że pies to nie tylko słodkie uszy i miękka sierść. Decyzja o jej kupnie była dogłębnie przemyślana, poprzedzona wnikliwą lekturą i spotkaniami z właścicielami przedstawicieli tej rasy. Mimo posiadanej wiedzy, jej wychowanie nie należało do najłatwiejszych przedsięwzięć!

Jednym z jej problemów jest nadmierna emocjonalność, przejawiająca się wyraźnym pobudzeniem w nowych miejscach, w kontaktach z ludźmi. Staje się niespokojna, potrafi pojękiwać i poszczekiwać. Wpływa to niestety również na relację z innymi psami. Dla poprawy komfortu życia Lexi uczęszczała na psie warsztaty komunikacji. Pomogły one nam w czytaniu zachowania psa, ale mimo wszystko do dziś trzeba rozsądnie dobierać jej towarzyszy spacerów.

Aussiki to aktywna rasa, aby zaspokoić ich potrzeby nie wystarczą długie spacery i rzucanie piłki. Trzeba je zmęczyć również psychicznie. Dlatego zarówno z Lexi i z jej młodszym, psim bratem Budvim trenuję psie sporty – obedience oraz frisbee.

Budvi był wybierany z myślą o sporcie, pochodzi z linii użytkowych i nie sprawdziłby się jako pies typowo rodzinny. Jest nastawiony na pracę z człowiekiem i pozostawiony sam sobie sprawiałby duże problemy. Jednocześnie nie oznacza to, że musi bez przerwy bawić się i biegać, wręcz przeciwnie! Trzeba było nauczyć go spokojnego odpoczywania i odpowiedzialnie wyważonej porcji aktywności.

Jestem świadoma, że wybór psa to nie tylko jego słodki wygląd, ale część osób po prostu nie zdaje sobie z tego sprawy. Edukacja w tym zakresie jest bardzo ważna, dlatego wspieram całą akcję PROPSa. Poradnik propaguje prawidłowe podejście, w którym należy zapoznać się ze specyfiką i potrzebami rasy, a dopiero później zastanowić nad jej wyborem.

Wśród twórców PROPSa znaleźli się tylko i wyłącznie profesjonaliści, którzy na podstawie swoich wieloletnich doświadczeń wypowiadają się w poszczególnych działach. Największym z nich, dotyczącym kwestii wychowania, zaopiekował się znany trener i behawiorysta, Michał Dąbrowski. Tematykę związaną z weterynarią i właściwym żywieniem omówił lekarz weterynarii, ekspert ds. żywienia marki Brit, Paweł Kucharski. Inni autorzy opowiedzieli również o zakupie psa z hodowli (Katarzyna Kacalińska, ambasador marki Brit oraz hodowca z 20-letnim doświadczeniem), pielęgnacji (Joanna Kleszcz, groomerka) oraz przemyślanej adopcji (Katarzyna Sieto, prowadząca dom tymczasowy). Atrakcyjną okładkę wykonała dla PROPSa Katarzyna Gabrysz, znana jako Rynn Rysuje. Dodatkowo całą treść wzbogacił swoją opowieścią o swoim psie Ramenie, Karol Paciorek.

Nie zwlekajcie, to już naprawdę ostatnie chwile: https://www.props-brit.pl/ !

ReklamaPodobne artykuły