Wieści

O szczeniaczkach w najnowszym DOG&SPORT

Lato już jest z nami, wydłużamy spacery i pakujemy się na zbliżające się urlopy. Wakacje to czas beztroski, zabawy i radosnych chwil. To też trochę więcej czasu na relaks z ulubionym magazynem do przeczytania!

Fot. M. Czekała | Howl.pl

Najnowszy numer poświęcamy tematyce opieki nad szczeniętami oraz rasie border collie. O dziedziczeniu kolorów u border collie przeczytacie w artykule sędzi kynologicznej Urszuli Charytonik zapraszy do tej genetycznej kopalni wiedzy! W tym numerze zapraszamy także do przeczytania segmentu „Okiem sportowca”, w którym opiekunowie border collie trenujący aktywnie różne dyscypliny przybliżą swoje spojrzenie na współpracę i życie z rasą.

Nosework to dyscypilina stale zyskująca aktywnych zawodników. Mówi się, że to idealny sport dla każdego czworonoga. O reaktywnych psach w treningach tego sportu opowiada Piotr Awencki.

Dobór szelek to temat często przewijający się przez grupy dyskusyjne w Internecie. Jaki rodzaj jest najlepszy? W dobraniu idealnych szelek pomoże Paula Gumińska.

Fot. M. Czekała | Howl.pl

Jeżeli właśnie Wasza rodzina powiększyła się o nowego, futrzastego domownika – podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę w pierwszych tygodniach wspólnego życia. Dlaczego warto wybierać karmę przeznaczoną dla szczeniąt i jakie są jej najważniejsze składniki – odpowiada dietetyczka Joanna Wajs.

Agnieszka Musiał zastanowi się nad tym, czy mikropiesek to szczeniak jak każdy inny. Jak powinniśmy opiekować się takim maluchem i jakie punkty szkolenia są najważniejsze?

O odpowiedzialnym kształtowaniu relacji między psim i ludzkim maluchem, szacunku do ich potrzeb i granic oraz wiedzy, jaką powinni zdobyć rodzice – opowiedzą Zosia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków.

Widmo chorób spędza sen z powiek opiekunom szczeniąt, dlatego też dr Aneta Bocheńska przybliży temat OCD, najpopularniejszej choroby wieku młodzieńczego, a lek.wet. Klaudia Majcher przedstawi zasady pierwszej pomocy młodym psom.

Lato to również idealny czas na wszelakie aktywności! Czekają na nas nie tylko piękne przygody, ale i wyzwania kondycyjne: o wykorzystaniu karm mokrych w żywieniu psów aktywnych fizycznie pisze dr Jacek Wilczak.

Psie sporty jak magnes przyciągają nowe osoby chcące spróbować swoich i czworonoga sił na ringach. Zdecydowanie najpopularniejszą rasą wśród zawodników są bordery! Joanna Korbal odpowiada na pytanie-czy da się przetrenować bordera?

O prezent dla milusińskich tym razem zadbał partner numeru Raw Paleo Vet Expert.

Reklama
Podobne artykuły