Wieści

Nowość w księgarniach „Psy rasowe w Polsce”

Z przyjemnością ogłaszamy premierę długo wyczekiwanej książki „Psy rasowe w Polsce”. Ta fascynująca publikacja, napisana przez renomowaną ekspertkę w dziedzinie psów rasowych – Urszulę Charytonik, zabierze czytelników w niezwykłą podróż po rasach psów i nie tylko.

Fot. M. Czekała || Howl.pl

O książce od autorki

Pisałam tę książkę, by pokazać, że rasa to nie tylko wygląd, lecz przede wszystkim zestaw określonych predyspozycji psychicznych. Marzy mi się bowiem, by każdy pies – niezależnie od tego, czy rasowy, czy nie – był wybierany świadomie. Żeby trafiał do domu, który już na etapie decyzji o kupnie czy adopcji psa będzie się starał rozpoznać i uwzględnić psie potrzeby; który będzie gotowy, by w razie trudności podjąć pracę lub w inny sposób dostosować się do potrzeb psa. Dzięki tej książce sporo dowiesz się o psie jako gatunku oraz dobrze poznasz rasy: uświadomisz sobie ich mocne strony, potrzeby i trudności, które mogą się pojawić, gdy potrzeby nie są odpowiednio zaspokajane. Opisałam tu rasy typowe dla Polski – popularne, historycznie stąd się wywodzące oraz te często spotykane, występujące w polskich hodowlach. Niech ta solidna garść wiedzy pomoże ci wybrać odpowiedzialnie.

Urszula Charytonik absolwentka Wydziału Biologii na UW, sędzia kynologiczny eksterieru grupy I FCI (bez owczarków niemieckich), instruktor szkolenia psów, wieloletnia zawodniczka sportów kynologicznych.

Fot. M. Czekała || Howl.pl

„Psy rasowe w Polsce” must have opiekuna!

Książka „Psy rasowe w Polsce” to prawdziwa uczta dla miłośników psów, zarówno dla tych doświadczonych, jak i dla nowicjuszy. Wieloaspektowe spojrzenie na różne rasy psów prezentowane w tej publikacji daje czytelnikom możliwość pogłębienia swojej wiedzy o rasach, ich pochodzeniu, charakterystycznych cechach i historycznym przeznaczeniu.

Ta nowa publikacja nie tylko poszerzy wiedzę na temat psów rasowych, ale także pomoże czytelnikom lepiej zrozumieć, jakie są ich unikalne potrzeby i jak zapewnić im odpowiednią opiekę. Oprócz opisu ras czytelnik znajdzie tu szereg przydatnych wskazówek na temat pielęgnacji, treningu, sportów kynologicznych i wielu innych aspektów opieki nad czworonogiem. „Psy rasowe w Polsce” staje się niezbędnym przewodnikiem dla każdego, kto pragnie pogłębić swoją pasję i relację z ukochanymi czworonogami, ale też dla osób stawiających dopiero pierwsze kroki w roli psiego opiekuna.

Zachęcamy wszystkich miłośników psów do zapoznania się z tą nowością wydawniczą. Książka „Psy rasowe w Polsce” dostarczy nie tylko fascynującej lektury, ale także nieocenionych wskazówek i inspiracji dla wszystkich, którzy pragną lepiej zrozumieć i kochać psy.

Reklama
Podobne artykuły