PodróżeŻycie z psem

Nad morze z psem!

Czy wypad z psem nad morze jest możliwy? Pewnie, że tak. Trzeba tylko wiedzieć, jak się do tego przygotować.

Wakacje z psem mają być czasem odpoczynku i czerpania przyjemności ze wspólnie spędzanego czasu. Brak odpowiedniego przygotowania może przysporzyć nam odrobinę stresu! O czym więc pomyśleć wcześniej i jak przygotować się do wyjazdu?

Fot. Justin Aikin

Pakowanie

Nasz wyjazd zawsze rozpoczyna się od znienawidzonego pakowania walizek… Zawsze wydaje się, że czegoś zapomnieliśmy, choć ilość już naszykowanych rzeczy jest imponująca i pewnie część z nich i tak się nie przyda. Dobrym pomysłem jest przygotowanie listy potrzebnych psich rzeczy, które zabieramy ze sobą zawsze. Na listę można wpisać:

  • legowisko dla psa lub kocyk
  • miski i zapas jedzenia
  • butelka z wodą
  • książeczka zdrowia / paszport
  • zabawki
  • lekarstwa i apteczka
  • zapasowy komplet ze smyczą oraz obróżką lub szelkami
  • adresówka
  • kaganiec
  • długa linka

Apteczka

W czasie wakacji warto być przygotowanym na wszystko. Rozcięcie łapy, biegunka po kąpielach w słonej wodzie lub podrażnione od piachu oczy to standardowe problemy, na które możemy być przygotowani!

Oprócz standardowego wyposażenia apteczek (pisaliśmy o tym w artykule: Psia apteczka: co musisz w niej mieć?), warto dorzucić probiotyki oraz lek pomagający w leczeniu biegunki. Niestety spożycie słonej wody może skończyć się „sensacjami żołądkowymi”, na które lepiej być przygotowanym. Dodatkowo przydatne będą małe opakowania soli fizjologicznej do przemywania oczu po zabawach na piasku).

Fot. Oscar Sutton

Zwiedzanie

Jeżeli jesteśmy na wakacjach często chcemy zwiedzić lokalne atrakcje. Trzeba pamiętać, że nie wszędzie można wejść z psem. W niektórych miejscach wymagane jest założenie zwierzakowi kagańca.

Dla naszego pupila upał, tłum ludzi i hałas to nic przyjemnego. Wybierajmy więc miejsca, których zwiedzanie będzie przyjemnością zarówno dla nas jak i dla pupila.

Fot. Meg Sanchez

Na plażę!

Szaleństwa na plaży to niebywała frajda dla większości psów. Trzeba wiedzieć jednak, że nie na każdą plażę możemy wejść z naszym czworonogiem. Psie plaże są zazwyczaj dobrze oznaczone na wejściach.

Zadbajmy o to, by nasz pupil mógł schować się w cieniu i miał dostęp do słodkiej wody pitnej!

Pamiętaj, że fale morskie mają olbrzymią siłę. Twój psiak może sobie z nimi nie poradzić. Dlatego też ważna będzie asekuracja i pilnowanie by zabawa była bezpieczna. Nie pozwólmy także by nasz nagrzany od słońca pies, nie wskakiwał do zimnej wody.

Akcesoria przydatne na plaży

Żeby umilić czas pupilowi możemy do plażowej torby wrzucić zabawki unoszące się na wodzie! Dobrym pomysłem będzie Puller, lub zabawki chuckit.

CHUCKIT! BAMPHIBIOUS BUMPE

CHUCKIT! Bamphibious Bumper – pływająca zabawka do aportowania.

Oprócz zabawek przydać może się także mata chłodząca, kapok dla psa oraz schłodzona przekąska.

FOREMKA DO LODÓW SMOOTHIEDOG

Lody dla psa – dzięki foremce SmoothieDog ! Foremka do lodów SmoothieDog

Reklama
Podobne artykuły