WieściŻycie z psem

Jak powiedzieć psu, że bardzo go kochasz?

Możliwość pokazania psu naszych uczuć i świadomość, że odczytuje je dobrze, pogłębia naszą więź. Mamy dla Was kilka sposobów na to jak skutecznie pokazać psu, że zależy ci na nim!

Fot. Richard Brutyo

Czytaj swojemu psu

Spokojny i kojący głos opiekuna bardzo dobrze wpływa na czworonogi. Takie wspólne czytanie odpręży czworonoga i pomoże się zrelaksować.

Posłuchaj czworonoga

Czworonogi komunikują się z nami cały czas. Chociaż nie posługują się naszym językiem, to szczekaniem i mową ciała przekazują nam multum informacji. Wsłuchując się w ton szczekania lub rozpoznając komunikaty niewerbalne, lepiej zrozumiesz swojego psa, co korzystnie wpłynie na waszą relację.

Mimika

Psy często rozpoznają nasze intencje patrząc na twarz. W psiej komunikacji wpatrywanie się w oczy jest groźbą. Miękkie spojrzenie, częste mrugnięcia, przyjaźnie uniesione brwi to wyraz miłości, który pies zrozumie.

Fot. Cassiano Psomas

Wspólne spanie

Wspólne spanie w jednym pokoju lub łóżku wzmacnia naszą więź i buduje wzajemne zaufanie. Jeżeli nie chcesz, żeby pies spał razem z tobą w łóżku, wspólna drzemka na kanapie też spełni tę funkcję. Ważne, żeby nie wymuszać bliskiego kontaktu. Niektóre psy za nim nie przepadają.

Przygody

Wspólne codzienne spacery mogą być niemałą przygodą. Odkrywajcie razem nowe ścieżki, bawcie się i trenujcie. To naprawdę działa!

Wspólny spacer jest też elementem codziennej rutyny, dzięki której pies lepiej odnajduje się w codziennym życiu.

Codzienna porcja głaskania

Możesz zbudować rytuał, w którym codziennie o danej porze znajdziesz czas na głaskanie Twojego psa. Możesz zamienić głaskanie na delikatne czesanie sierści lub masaż relaksacyjny.

Fot. Brad Starkey

Karm psa z ręki

Podawanie smaczków z ręki, przytrzymanie gryzaka umocni zaufanie psa do ciebie. Często dzięki tej prostej czynności psy uczą się jeść wolniej. Jest to też sposób na rozwiązanie problemu związanego z bronieniem zasobów.

ReklamaPodobne artykuły