Żywienie

Brit: Różnorodne mięsa w misce twojego psa

Martwi Cię monotonia w misce Twojego pupila? Zastanawiasz się jak urozmaicić mu dietę, ale tak, żeby obyło się bez rewolucji żołądkowo-jelitowych? Poznaj karmy BRIT Paté&Meat!

fot. M. Użarowska

Dieta psa powinna być różnorodna już od najwcześniejszych etapów ich życia. Komponowanie posiłków, w których zawarte jest wiele rodzajów mięs, zwiększa odporność układu pokarmowego psów, zmniejszając ryzyko występowania u nich wrażliwości pokarmowej. To niezwykle ważne w dzisiejszych czasach, w których alergie pokarmowe to częsty problem, z którym borykają się opiekunowie psów. Dodatkowo każde z mięs charakteryzuje się inną zawartością aminokwasów egzogennych, dzięki czemu wzajemnie się one uzupełniają, tworząc zdrowy, naturalny oraz kompletny posiłek dla psa.


Urozmaicać dietę należy jednak z rozwagą, zwłaszcza u psów rosnących. Ważne, aby używać do tego karmy pełnoporcjowe, które zawierają odpowiednią ilość składników pokarmowych. Psy rosnące potrzebują ich znacznie więcej niż psy dorosłe, a niedobory takich składników jak wapń lub fosfor są niewskazane i mogą powodować niekorzystane i nieodwracalne zmiany w organizmie psa.
Niekontrolowane urozmaicanie diety psów dorosłych może powodować u nich nadwagę i otyłość. Dlatego w przypadku psów dorosłych warto kontrolować podaż kalorii w diecie psa. Najłatwiej robić to poprzez urozmaicanie codziennych posiłków np. karmą mokrą, której kaloryczność podana jest zazwyczaj na opakowaniu. Dzięki zastosowaniu karmy mokrej jako urozmaicenia codziennej diety psa, nie będziemy musieli się martwić o monotonię w jego psa.

fot. M. Użarowska

BRIT PATÉ&MEAT – lekkostrawny sposób na urozmaicenie miski twojego psa

Linia Paté&Meat zawiera 70% wysokiej jakości składników zwierzęcych i oparta jest na wielu rodzajach mięs. Każda z puszek BRIT Paté&Meat oparta jest na wysokiej jakości kurczaku jako lekkostrawnym źródle białka. Do tego w zależności od rodzaju opierają się one wyłącznie na kurczaku jak BRIT Paté&Meat Chicken albo uzupełnione są one różnorodnymi mięsami takimi jak: łosoś, dziczyzna, jagnięcina, królik, kaczka, indyk i wołowina. Każda z puszek zawiera dodatek oleju z łososia, który pozytywnie wpływa na stan okrywy włosowej, a także działa przeciwzapalnie na organizm. BRIT Paté&Meat dostępne są także w wersji stworzonej specjalnie z myślą o szczeniakach w wersji PUPPY z lekkostrawnym indykiem i delikatnym kurczakiem. Forma delikatnych pasztetu karm BRIT Paté&Meat sprawia, że z łatwością podasz je swojemu psu jako klasyczny posiłek oraz w zabawkach edukacyjnych typu kong oraz matach do wylizywania.
Dzięki tak rozbudowanej ofercie karm BRIT, każdy psiak znajdzie w niej karmę dla siebie.

Psie alergie – jaką karmę BRIT wybrać?

Masz psa, który źle reaguje nawet na niewielkie zmiany w diecie? Obawiasz się kolejnej zmiany diety, jednak chcesz bezpiecznie urozmaicać codzienne posiłki swojego psa? Poznaj karmy BRIT MONO PROTEIN, dzięki którym posiłki Twojego psa będą zdrowie i różnorodne!

fot. M. Użarowska

Jak rozpoznać alergię pokarmową u psa?

U psów z alergiami pokarmowymi występuje szereg objawów. Do najczęstszych należą objawy skórne, które łatwo zauważyć. Nadmierne drapanie, zmiany skórne oraz przebarwienia skóry i sierści to objawy charakterystyczne dla psów cierpiących na alergie pokarmową. Oprócz objawów skórnych u psów mogą występować także objawy z układu pokarmowego. Częste gazy, biegunki czy luźne stolce mogą także być spowodowane alergią pokarmową. U psów z alergiami pokarmowymi często dochodzi do zapychania się gruczołów przyodbytowych, co wiąże się z potrzebą częstego ich oczyszczania. Warto także zwracać uwagę na częstotliwość i objętość wypróżnień u psa. Im odchodów więcej i są częstsze tym gorzej trawiona jest karma, co także może być objawem alergii.

Psi alergicy

Częstą bolączką opiekunów psów z alergią pokarmową jest monotonna dieta ich pupili. Alergia pokarmowa nie musi oznaczać nudy w misce. Oczywiście w początkowych etapach dieta takich zwierząt jest dosyć restrykcyjna, z powodu eliminacji składników potencjalnie uczulających i potrzebie wyciszenia objawów powstałych na skutek reakcji alergicznej. Jednak z czasem dietę taką można rozszerzać o nowe, do tej pory niestosowane źródła białek zwierzęcych. Ważne, aby karmy, które wybieramy były monoproteinowe, czyli jednobiałkowe.

fot. M. Użarowska


BRIT MONO PROTEIN jako bezpieczna alternatywa dla psich alergików


Karmy BRIT MONO PROTEIN to monobiałkowe produkty stworzone z myślą psach wrażliwych i z alergiami pokarmowymi. Dostępne są w 8 wariantach smakowych, dzięki czemu każdy znajdzie w ich ofercie odpowiadający mu smak. Produkty te nie zawierają soi, glutenu oraz produktów GMO. Stworzone są z naturalnych składników, bez dodatku sztucznych barwników i konserwantów.
BRIT MONO PROTEIN LAMB & RICE – delikatne mięso jagnięce w połączeniu z dodatkiem ryżu sprawia, że karma ta jest odpowiednia dla psów wrażliwych. Pomimo ograniczenia składników karma ta jest kompletna i w pełni zbilansowana. Idealnie sprawdzi się w żywieniu psów uczulonych na wołowinę czy kurczaka.
BRIT MONO PROTEIN BEEF & RICE – limitowane składniki mięsne w postaci wołowiny, uzupełnione niewielkim dodatkiem ryżu dla poprawy perystaltyki jelit psa. Zastosowanie jednego źródła białka zwierzęcego sprawia, że karma ta sprawdza się jako urozmaicenie codziennych posiłków psów z alergiami pokarmowymi.
BRIT MONO PROTEIN TUNA & SWEET POTATO – oparta na tuńczyku formuła obfituje w kwasy Omega-3, które dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym wspomagają redukcje stanów zapalnych skóry, które są częstym objawem alergii pokarmowych. Dodatek batatów charakteryzujących się niskim indeksem glikemicznym sprawi, że pies będzie dłużej syty i najedzony.
BRIT MONO PROTEIN TURKEY & SWEET POTATO – ograniczone składniki w postaci lekkostrawnego mięsa z indyka oraz niskoglikemicznych batatów sprawiają, że karma ta jest kompletnym posiłkiem dla psa. Energia po spożyciu tego pokarmu wzrasta stopniowo, zapobiegając nadmiernym wyrzutom insuliny.

Dla prawdziwych mięsożerców BRIT stworzył:

BRIT MONO PROTEIN BEEF, BRIT MONO PROTEIN LAMB, BRIT MONO PROTEIN TURKEY, BRIT MONO PROTEIN RABBIT
Dzięki tym 4 produktom opartym na różnych źródłach białka zwierzęcego, każdy psi alergik znajdzie w tej ofercie smak dla siebie. Wiele psów ma problemy z tolerancją kurczaka w karmie, dlatego w składzie produktów BRIT MONO PROTEIN wyeliminowano go.
Jeśli Twój pies ma wrażliwy układ pokarmowy koniecznie stopniowo wprowadzaj nowe karmy do jego diety. Zaczynaj od niewielkich ilości, tak aby układ pokarmowy psa przyzwyczaił się do nowych składników diety. Tutaj sprawdza się „małymi kroczkami do celu”. Jeśli wystąpią objawy niepożądane to zrób „kilka kroków w tył”, wracając do poprzedniego etapu, gdzie objawów nie było. Wydłuż ten czas i spróbuj po dłuższym czasie rozszerzyć dietę. Czasami może zająć to o wiele dłużej niż sobie zakładałeś. Tak naprawdę zależy to od psa i jego stanu zdrowia.

Autorka: Maria Milczarek

ReklamaPodobne artykuły