Konkursy

Zwycięzcy konkursu Dog Summer!

Wiemy, że na to czekaliście! Oto lista zwycięzców konkursu Dog Summer. Kogo wybrali jurorzy ? Na kogo zagłosowali internauci? Dowiedz się koniecznie!

W konkursie zostały zgłoszone 244 zdjęcia. W głosowaniu internautów oddano 3036 głosów.
Jury konkursu SUMMER DOG 2021 w składzie: Alicja Zmysłowska, Tomasz Mońko, Ewa Leśniewska, Nina Gowin, Robert Kobyliński – nagrodziło 3 zdjęcia a dwa wyróżniło.

Poznajcie zwycięzców.

I MIEJSCE

Uzasadnienie Jury: Zdjęcie o nietypowej kompozycji, wciągające widza w tę nadmorska scenę. Idealna pocztówka z wakacji – prawdziwy letni klimat aż bije z tej fotografii.


II MIEJSCE

Uzasadnienie Jury: Zdjęcie bardzo dobrze wykadrowane – zasada mocnych punktów została zachowana, co ułatwia skupienie uwagi widza na elementach najważniejszych. Wspaniale wykorzystane warunki oświetleniowe, delikatnie podkreślona trójkątna kompozycja. Klimat tajemnicy, wakacyjnej przygody. Praca pod względem treści, kompozycji, techniki wykonania i obróbki na bardzo wysokim poziomie.


III MIEJSCE

Uzasadnienie Jury: Zdjęcie jest proste, czyste, piękne kolory . Jak się na nie patrzy to chce się tam biec razem z nimi. Idealny Summer w ruchu i kadrze .


WYRÓŻNIENIE

Uzasadnienie Jury: Zdjęcie jest w letnim klimacie – woda, piasek. Ujecie jest bardzo dynamiczne i unikatowe, doskonałe złapanie chwili, która była kwestia milisekund. Dobra obróbka zdjęcia – nie za mocna, nie za lekka – w punkt podkreśliła walory tej letniej sceny. Nie jest łatwo zrobić zdjęcie trzech psów na raz w biegu, a autorom tego zdjęcia się to udało w najlepszej możliwej formie.


WYRÓŻNIENIE

Uzasadnienie Jury: Zdjęcie jest zgodne z letnią tematyką konkursu i przedstawia wspaniałą letnią wyprawę w góry. Widać na nim więź przewodnika z psem, a także odpowiedzialność za przyjaciela w postaci smyczy na szlaku. Na drugim planie czeka na bohaterów wspaniała przygoda w cudownym ciepłym blasku słońca. To zdjęcie jest idealnym odzwierciedleniem cytatu z Małego Księcia: „Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.” Wyrazy uznania dla autora i bohaterów tej fotografii.


NAGRODA INTERNAUTÓW


Reklama
Podobne artykuły