Wieści

Smakołyki z dzikością serca od Carnilove pod choinkę!

Zapewne duża liczba czworonogów znajdzie pod choinką specjalnie zapakowane dla nich prezenty. Magiczny, świąteczny czas sprzyja poszukiwaniom propozycji, które nie tylko sprawią przyjemność, ale także będą użyteczne i nieco inne niż codzienna karma. Najczęściej opiekunowie decydują się podarować pupilowi smakołyki – zarówno w ramach dodatku do zabawek, karmy lub nowego legowiska, jak i samodzielnego podarunku. To doskonały pomysł, który z pewnością ucieszy psa, szczególnie jeśli stanie się elementem zabawy lub treningu. Jak można wykorzystać przekąski w interesujący sposób, niekoniecznie spędzając czas w domu? Postaw na pyszności bez zbóż, za to bogate w mięso, owoce leśne i warzywa!

Wspólny spacer w poszukiwaniu pierwszej gwiazdki

Zanim wszyscy domownicy usiądą do suto zastawionego stołu, zabierz swojego psa na możliwie nieśpieszny spacer ze swobodną eksploracją terenu. Przyjemna, spokojna przechadzka po okolicy z pewnością pozwoli psu się odprężyć, a Tobie napawać się widokiem pięknie przystrojonych choinek i światełek w sąsiedzkich oknach. 

Warto na taki spacer wziąć ze sobą opakowanie liofilizowanych smakołyków Carnilove True Fresh Snack, które nie zawierają zbóż ani ziemniaków. Dzięki delikatnemu sposobowi produkcji, czuć w nich pyszne mięso, którego zawartość oscyluje na poziomie 90% (królik lub kaczka). Przysmaki będące dodatkiem do karmy, uzupełnione są kompozycją czerwonych owoców (wiśni, porzeczek, jeżyn, malin i jagód) lub dynią, wpływającymi korzystnie na organizm dorosłych psów. 

Serwowanie kąsków za dobre zachowanie z pewnością pomoże w wyciszeniu i uprzyjemni psu przechadzkę. Zaczerpnięcie świeżego powietrza da również Tobie możliwość uspokojenia swoich emocji, które oczywiście pies jest w stanie wyczuć doskonale.

Poćwicz dobre maniery podczas miejskiego spaceru!

Świąteczne iluminacje oraz liczne ozdoby mogą skutecznie kusić i zapraszać do wycieczki w swoje okolice. Warto w tym przypadku wykorzystać okazję i udać się do serca miasta, organizując swojemu zwierzęciu trening psich manier. Poćwicz skupianie uwagi na Tobie, również w otoczeniu pełnym rozproszeń, a także spokojne wchodzenie i wychodzenie z pomieszczeń oraz pojazdów komunikacji miejskiej. 

Ćwiczenia w takiej przestrzeni z pewnością będą ciekawą odmianą od frywolnego biegania po rozległych polanach, ale także nie będą należały do najłatwiejszych. Grzeczne czekanie w miejscu, chodzenie na smyczy i bezpieczne przechodzenie przez ulicę z powodzeniem przećwiczysz mając saszetkę pełną smakołyków Carnilove, dostępnych m.in. z kaczką lub jagnięciną.

Carnilove Meat Jerky dzięki bardzo wysokiej zawartości mięsa (90%) odznaczają się kuszącym aromatem i tym samym są odpowiednią propozycją także dla wybrednych zwierząt oraz dorosłych psów dużych ras. Bez problemu podzielisz je nawet w zmarzniętych dłoniach na mniejsze kawałki, idealne z kolei dla psów mniejszych ras. Miękka konsystencja sprawi, że kąski szybko zostaną przez pupila zjedzone, a Ty wychwycisz idealny moment do nagrody!

Długi spacer z eksploracją terenu

Podczas Świąt wielu z nas ma w końcu czas na swobodną rozmowę z najbliższymi. Warto zaproponować, żeby nie wszystkie dyskusje toczyły się wyłącznie za stołem, ale także na wspólnym spacerze. Dłuższa wędrówka, podczas której porozmawiasz i poćwiczysz elementy posłuszeństwa, będzie niezwykle interesująca dla psa, ale także zaangażuje innych członków rodziny, w tym tych najmłodszych.

Zabierz ze sobą ulubione smakołyki spośród Carnilove Dog Snack, gdzie idealne dopasowanie możesz zacząć już od wyboru ulubionej faktury przekąsek: półmiękkiej lub chrupiącej. Mnogość smaków opartych na unikalnych źródłach mięs (np. strusiu, pstrągu, przepiórce bądź karpiu), uzupełniona została bogactwem leśnych owoców i ziół, które pomagają wspierać zdrową kondycję psa. 

Duża gramatura opakowania (aż 200g) da możliwość zaaranżowania też wspólnej zabawy! Spróbuj kąsków, w których ukryty jest łosoś, dziczyzna, jagnięcina, a także zioła, olej z łososia i dodatki, np. żurawina! Doskonale sprawdzą się w zabawie w wyścigi do ukrytej pod śnieżną kołdrą piłeczki lub poszukiwaniu schowanego za zaroślami członka rodziny. Niech szukającym będzie pies! 

Twój zwierzak jest wyjątkowy!

Zawsze pamiętaj o dostosowaniu ćwiczeń do możliwości swojego zwierzęcia. Wspólna zabawa i praca powinna zacieśniać więź między Tobą a psem, a nie rodzić frustrację. Zawsze możesz spytać o poradę szkoleniowca lub behawiorysty. Carnilove ma w swojej gamie rozmaite produkty oparte na mięsach z unikalnych źródeł (renifer, bażant, dzik) dostosowane do potrzeb szczeniąt i psów dorosłych. Pamiętaj, smakołyki mają w sobie wartościowe dodatki, ale nie powinny stanowić podstawy diety. 

TEKST: Marta Grądzik – ambasadorka marki Carnilove, absolwentka SGGW, Studium Fizjoterapii Zwierząt, trener i pasjonat kynologii. Prywatnie opiekunka kota Ursusa oraz samoyeda Pianki, przygotowywanej do pracy w dogoterapii.

Reklama
Podobne artykuły