WydarzeniaWieści

Pomóż i nakarm zwierzaka za 2 zł!

Wystarczą już 2 zł by schroniskowe psy otrzymały pełnowartościowy i pyszny posiłek! Nadchodzi zima, liczymy, że razem z Nami pomożesz zmieniać ich codzienność.

W tym roku podczas charytatywnej gali Top For Dog wspieramy Schronisko w Korabiewicach i akcję “Nakarm zwierzaka za 2 zł”. Wystarczą 2 zł by móc kupić 1 kg karmy! Wy też możecie przyłączyć się do akcji! Istnieje kilka możliwości wsparcia i zapewnienia schroniskowym zwierzakom pełnych brzuszków. Zróbmy im miły prezent na święta.

Dlaczego warto nam pomagać?
Schroniskiem zaopiekowaliśmy się na początku 2012 roku. Jesteśmy obecnie w fazie największych zmian, aby zapewnić bezpieczeństwo psiakom, które wzieliśmy pod swoją opiekę, przejmując placówkę, czekają na nas również inne, ważne inwestycje (druga geriatria, stajnia, droga itd., wszystko by zapewnić zwierzętom dobre warunki życia, a również iść w kierunku centrum edukacyjnego).
Prowadzenie placówki jest bardzo kosztochłonne (130 tysięcy miesięcznie od 2017-2018 roku). Pisaliśmy szczegółowo o sprawie tu (kliknij).
Schronisko utrzymuje się wyłącznie dzięki wpłatom rzeczowym i finansowym Darczyńców, nie otrzymujemy żadnego wsparcia ze strony gminy, jak ma to miejsce w przypadku schronisk gminnych.
To Wy Darczyńcy jesteście JEDYNĄ naszą NADZIEJĄ – to są same fakty.

Każdy z Was może zadecydować, wedle własnego uznania, jaki gatunek zwierzaków chce wspierać: psy, konie, zwierzęta gospodarskie.

Na same karmienie zwierząt w schronisku potrzebujemy co miesiąc około 23 000zł.


****PSY****
U dostawcy  udało nam się uzyskać cenę ok. 4 zł za kg karmy (karma brit kupowana w hurtowni). Obecnie w Korabiewicach przebywa ok. (adopcje/podrzucenia)200 psów. Psiak je ok. 0,5 kg karmy dziennieMiesięcznie potrzeba ok.3000 kg karmy dla wszystkich psiaków, co kosztuje ok. 12 000 zł
Inną sprawą finansową jest leczenie podopiecznych…

****KONIE****
Za podstawę karmienia/utrzymania koni uznaje się dostarczenie m.in siana i słomy. Słoma to koszt ok. 4 zł/kostka, siano 4 zł/kostka. Na 1 konia dziennie idzie około kostki siana i około kostki słomy do boksu. Bywa, że dostają siano również na łące (gdy nie ma jeszcze trawy) albo wcale, gdy spędzają noce na zewnątrz. Do tego musli, sieczka i owies. W zależności od pory roku kilka razy w m-scu warzywa takie jak marchewka, jabłka. Koszt podstawowy utrzymania stada koni (20 szt.) to ok. 6 000 PLN/mies.

****ZWIERZAKI GOSPODARSKIE; KROWY, KOZY, ŚWINKI****
Na koszt utrzymania zwierząt gospodarskich wpływa tak samo słoma, której kostka przypada dziennie na każdego zwierzaka, a także po kostce siana dla naszych krówek. Do tego warzywa i śruta. Koszt podstawowy utrzymania stadka gospodarskich to ok. 3000 PLN/mies.


***Inne formy wsparcia akcji “Nie możesz adoptować?Nakarm zwierzaka!”:

1) Wirtualna Opieka

Kto może zostać wirtualnym opiekunem (WO)?
Adopcja wirtualna jest skierowana do wszystkich zainteresowanych pomocą dla zwierząt. Wirtualnym opiekunem może zostać osoba prywatna, organizacja, szkoła, klasa czy też firma.
Co dostajcie w zamian? Ile to kosztuje? Dowiedz się szczegółów na: Adoptuj Wirtualnie (klijnij)


2) Wpłaty bezpośrednio na konto Schroniska:

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! Oddział Korabiewice
96-330 Puszcza Mariańska
Korabiewice 11
73 1240 1040 1111 0010 6697 7358
Darowizna – nakarm zwierzaka

Przelewy zza granicy:
Bank Pekao S.A.
ul. Czackiego 21/23
00-043, Warszawa, Polska
IBAN: PL73124010401111001066977358
SWIFT: PKOPPLPW


***Uwaga!*** A może przy okazji przelewu na karmę, ustawisz od razu po prostu stały przelew na 2zł:) (dzięki stałemu przelewowi na 2zł zapewniasz…stale pełną michę/paśnik/korytko)?

3) PayPal: [email protected]

4Wpłata via DotPay (ustawiona na 4zł czyli 2kg karmy:))
https://ssl.dotpay.pl/?pid=WSQYJ7P553NVE9LWSNYMBHIVYJH2GKNT

5) Przy każdym profilu zwierzaku na naszej www widnieje przycisk czerwony Nakarm zwierzaka – który kieruje Cię do płatności via DotPay

6) Wyślij SMS o treści SCHRONISKO na numer: [usługa zawieszona]

7) Przekazanie daru lub kupowanie daru na charytatywnej licytacji na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1521625831389446/

8) Wesprzyj prowadzone zbiórki celowe (SZYBKIE PŁATNOŚCI): https://www.pomagam.pl/org/korabki

9) Przekazanie osobiste karmy do Schroniska (np. podczas WoloWeekend)  lub wysyłka karmy na adres Fundacji z dopiskiem Korabiewice (z której z biura są odbierane przez jeżdżących do Korabiewic wolontariuszy).

10) Przekazanie 1% podatku: wystarczy w PIT podać numer KRS 0000135274, a w cel szczegółowy wpisać „Korabiewice”. Zachęcamy do skorzystania z programu, który pomoże wypełnić PIT i przekaże 1% na rzecz Korabiewic:https://www.pitax.pl/rozlicz/0000135274/?cel=KORABIEWICE


Dziękujemy bardzo za to, że jesteście i nas wspieracie,
Zespół Schroniska w Korabiewicach”

Reklama
Podobne artykuły