Wieści

Najnowszy numer Dog&Sport już w sprzedaży

Długie wieczory to czas na lekturę. Co ciekawego znajdziesz w najnowszym numerze magazynu Dog&Sport?

Fot. M. Czekała| Howl.pl

Kastracja – rozwiewamy mity!

Czy kastracja i sterylizacja ma wpływ na psa? Na to pytanie próbujemy znaleźć odpowiedź w tym numerze. Pomagają nam w tym specjaliści i eksperci. O tym, czy po zabiegu znika agresja, a zachowanie psa ulega poprawie, opowiadają behawioryści Zosia Zaniewska-Wojtków oraz Piotr Wojtków.

Czy płeć psa ma w sporcie znaczenie? O wpływie hormonów na wydolność organizmu oraz o tym, co dzieje się w ciele naszego pupila podczas treningu, pisze lek. wet., inż. zootechnik Magdalena Tomasikiewicz.

Internet jest pełen mitów związanych z kastracją psów. W artykule “Kastracja i sterylizacja – fakty i mity” rozprawia się z nimi tech. wet. Małgorzata Czekała.

Nie zapominajmy, że kastracja jest zabiegiem medycznym, po którym warto zatroszczyć się o psa szczególnie. Paula Gumińska przybliża sposoby fizjoterapeutycznej pracy z blizną, nie tylko pozabiegową.

Fot. M. Czekała| Howl.pl

Żywienie czworonoga

Jak zwykle nie mogło zabraknąć artykułów o racjonalnym żywieniu czworonoga. Specjalistka żywienia psów Joanna Wajs stara się odpowiedzieć na pytanie – jak wybrać najlepszy sposób żywienia dla kastrowanego psa?

Dr Jacek Wilczak opisuje formy i sposoby mieszania karm i rozwiewa wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa takiego sposobu żywienia.

Fot. M. Czekała| Howl.pl

Owczarek australijski i MAS

Sędzia kynologiczna Urszula Charytonik wraz z hodowcami przybliża historię i specyfikę ras: owczarek australijski oraz miniaturowy owczarek amerykański.

Fot. M. Czekała| Howl.pl

Dodatkowo

O wychowaniu szczeniaka w bliskości oraz swojej najnowszej książce opowiada Magdalena Łęczycka-Mrzygłód. O napadach drgawkowych oraz epilepsji pisze lek.wet. Klaudia Majcher.

Pyszny gratis dla czworonogów dołączony jest do prenumeraty VIP. Tym razem Meat Stuff rozpieszcza naszych podopiecznych pysznymi naturalnymi gryzakami.

ReklamaPodobne artykuły