WieściWydarzenia

Laureaci Top For Dog 2023

Pora na opublikowanie wyników 10. edycji Top For Dog 2023! To wyjątkowe wydarzenie, które co roku przykuwa uwagę miłośników psów z całej Polski. Tegoroczna edycja Top For Dog była wyjątkowa pod wieloma względami. To nie tylko jubileuszowy rok, ale także czas, w którym Internauci, ambasadorzy plebiscytu oraz kapituła wyróżnili te produkty, które odznaczają się szczególną troską o dobrostan, zdrowie i szczęście naszych pupili.

Każda nagroda to hołd dla tych, którzy wkładają serce i pasję w tworzenie produktów, które sprawiają, że życie z psem staje się niezapomnianą przygodą. Zapraszamy Was do zapoznania się z wyjątkowymi zwycięzcami, których wybór należy do Was – społeczności oddanej swoim psom, gotowej docenić najwyższą jakość i innowacyjność. Oto oni, laureaci jubileuszowej 10. edycji Top For Dog 2023!

KARMY SUCHE

zwycięzca: PERRO – Linia karm suchych PERRO

wyróżnienie: MPPK – Wiejska Zagroda Leśne Smaki

wyróżnienie: Dolina Noteci Karmy suszone Dolina Noteci Premium

wyróżnienie: Partner in Pet Food – Bozita Dog Original


KARMY MOKRE

zwycięzca: Vet Expert – karmy mokre RAW PALEO 

wyróżnienie: Meatlove – kiełbasy Meatlove

wyróżnienie: MPPK – Wiejska Zagroda linia karm monobiałkowych

Nagroda Kapituły: Meatlove – kiełbasy Meatlove


REHABILITACJA I REGENERACJA

zwycięzca: Aptus – Apto – Flex Advanced

wyróżnienie: VETOQUINOL – Flexadin Advanced

Nagroda Kapituły: VETOQUINOL – Flexadin Advanced


SZELKI

zwycięzca:  Amiplay  – amiplay BeNature szelki guard

wyróżnienie: TIP-TOP – szelki antyucieczkowe

Nagroda Kapituły: TIP-TOP – szelki antyucieczkowe


PREPARATY UZUPEŁNIAJĄCE I SUPLEMENTY

zwycięzca: Game Dog Permormance – Prostate Protect

 wyróżnienie: Green Pharm  – linia olejków  konopnych

Nagroda Kapituły: Game Dog Permormance – Prostate Protect


PRZEKĄSKI I PRZYSMAKI DENTYSTYCZNE

zwycięzca: ROGY – gryzaki CHURPI


PRZEKĄSKI I PRZYSMAKI UŻYTKU CODZIENNEGO

zwycięzca: Leśna Wataha pl – naturalne suszone gryzaki

wyróżnienie: Lucze – linia naturalnych gryzaków

wyróżnienie: Petner – suszone skóry

Nagroda Kapituły: Leśna Wataha pl – naturalne suszone gryzaki


AKCESORIA DLA PSÓW

zwycięzca: FIBOO – mata do lizania

wyróżnienie: Beddog – legowisko ortopedyczne Wuffi 

Nagroda Kapituły: Ofiufiu.pl – Kiwi Walker Travel Double Bowl


AKCESORIA DLA WŁAŚCICIELI

zwycięzca: Amiplay – Kong Brush – szczotka do czyszczenia zabawek

wyróżnienie: Bońcia – komplet saszetka i kupnik

Nagroda Kapituły: Amiplay – Kong Brush – szczotka do czyszczenia zabawek


PIELĘGNACJA I STYLIZACJA

zwycięzca: Positivecare – serum do suchej i zniszczonej skóry


OBROŻE I SMYCZE

zwycięzca: BURA – smycz multifunkcyjna Biothane

wyróżnienie: TIP-TOP – mocny amortyzator Joqu

Nagroda Kapituły: BURA – smycz multifunkcyjna Biothane


PROFILAKTYKA I ZDROWIE

zwycięzca: Vet Expert – Nerosupport

wyróżnienie: VETOQUINOL  – Flexadin for life

wyróżnienie: Safe Animals  –  Safe Animals z aktywnym srebrem

Nagroda Kapituły: SelfLab – Selflab Giardia Ag


ZABAWKI

zwycięzca : Buba Pet – ZippyPaws Jiggerz

wyróżnienie: Dingo – wędka z szarpakiem

Nagroda Kapituły: Dingo  – wędka z szarpakiem


SKLEP INTERNETOWY

zwycięzca: Dolina Noteci – Dolina Noteci Sklep Internetowy

wyróżnienie: Ofiufiu.pl


DEBIUTY

zwycięzca: MPPK – Pan Mięsko linia ziołowa

wyróżnienie: Amiplay – amiplay BeSpace zestaw spacerowy


INNOWACJE

zwycięzca: Vet Expert – linia Stimuderm ultra

wyróżnienie: Buba Pet – DoggyRade

Nagroda Kapituły: Best 4 Animal Care – Teds Insect

Uzasadnienie, Dr Inż. Jacek Wilczak: Proszę państwa, jest mi bardzo miło, że mogę uzasadnić ten wybór Kapituły. Innowacyjność wg. definicji polega na zdolności do wprowadzania czegoś nowego, czegoś co przełamuje i wyznacza nowe trendy. Wprowadza na rynek pewne rozwiązania, nawet w szerokim aspekcie, ogólnospołecznym. Wyjątkowo akurat karmy mokre, które kocham i uwielbiam, jeszcze dodatkowo wzbogacone o owady, na pewno takie trendy wyznaczają. Z drugiej strony są produktami innowacyjnymi, na bardzo szeroką skalę. Bo każda innowacyjność wynika z połączenia wiedzy, nauki i praktycznego zastosowania. Tutaj mamy przede wszystkim odwagę firmy, która nie boi się, która wprowadza na rynek karmę na bazie białka owadziego, które wymaga bardzo dużo informacji dodatkowych, badań naukowych popartych wiedzą, które będą wprowadzały ten produkt i zastępowały inne na rynku poprzez wprowadzenie innych surowców gotowych dla karm mokrych. Karmy mokre są przedmiotem mojego uwielbienia jako zdrowego i alternatywnego modelu żywienia wykorzystywanego w żywieniu psów i kotów. Tutaj ta innowacyjność polega przede wszystkim na poniesieniu ryzyka, które producent ponosi chcąc wprowadzać tak innowacyjne produkty. Produkty trochę przełamujące tabu z odpowiedzialnością i z wiedzą. Bardzo się cieszę, że tego typu nagroda w tym roku przez kapitułę została przyznana tej firmie za serię karm mokrych z białkiem owadzim. Gratuluję w imieniu całej kapituły.


PUPPY

zwycięzca: Petner – Petner dla młodych psów


MARKA ROKU 2023   

zwycięzca: Moon Craft

wyróżnienie: Voff

wyróżnienie: Beddog


FIRMA ROKU 2023

Best 4 Animal Care

Uzasadnienie, Nina Gowin: Firma ta zaskoczyła nas niezwykle szybkim i dynamicznym rozwojem szczególnie w ostatnim roku. Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej wprowadziła na rynek kilkanaście nowych produktów. Wszystkie te produkty są zdrowe i odpowiednio dopasowane dla naszych psów.

Wyznaczanie trendów, podążanie za konsumentem, dbałość o dobrostan zwierząt, otwartość i komunikacja to cechy firmy, z którą każdy chce współpracować i tworzyć nowe marki. Firmą roku 2023 została firma BEST 4 Animal Care.


PRODUKT ROKU 2023

OVAD – Hello Yellow

Uzasadnienie, Agnieszka Holewiak-Góralczyk: Jeżeli chodzi o tą kategorię, to mieliśmy wiele innowacyjnych produktów do rozpatrzenia do przeanalizowania, ale jedna karma dla psów wyróżniała się wśród nich. Szczególnie jest to karma z owadów stworzona przez firmę, która podejmuje wyzwania współczesnego świata i odpowiada na nie w sposób, który zasługuje na najwyższe uznanie. Hodowla mącznika młynarka, z której pochodzi ta wyjątkowa karma reprezentuje przyszłość zrównoważonej produkcji żywności, ich podejście do hodowli jest odpowiedzią na najważniejsze ekologiczne wyzwania naszych czasów przez minimalizację emisji gazów cieplarnianych, oszczędne zarządzanie wodą i optymalne wykorzystanie przestrzeni. Firma ta udowadnia, że innowacja i odpowiedzialność mogą iść w parze produkt, który dzisiaj nagradzamy nie tylko wpisuje się w filozofię zrównoważonego rozwoju, ale także podnosi standardy w przemyśle zoologicznym. Jest to karma wolna od chemikaliów antybiotyków, pestycydów. Produkowana bez marnotrawienia surowców i z poszanowaniem lokalnej ekonomii. Firma ta nie tylko dba o zdrowie naszych psów, ale także o zdrowie naszej planety. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że nagrodę za produkt roku przyznaliśmy karmie Ovad, która jest dowodem na to, że innowacyjność, etyka i troska o środowisku, a naturalnie naturalnym mogą prowadzić do stworzenia produktu najwyższej jakości. Gratulujemy.


MUST HAVE- Nagroda Kapituły

Animal Island – Animal Island Everyday

Uzasadnienie, Dr Karolina Hołda:

Jako Kapituła postanowiliśmy przyznać w kategorii must have tą nagrodę dla produktu, który ma przede wszystkim bardzo przejrzysty skład – co dla nas dietetyków jest bardzo ważne, ale też dla samych konsumentów, czyli dla opiekunów, którzy coraz bardziej dociekliwie czytają składy karm, z czego się bardzo cieszę. Transparentność jest obecnie bardzo pożądanym trendem. Ten produkt ma bardzo dokładnie wyszczególniony skład zarówno pod kątem samych surowców jak i odsetka wagowego użytych surowców.

Kolejną cechą, która wyróżnia ten produkt jest to, że surowce pochodzą od lokalnych dostawców. Są krajowe i w związku z tym nie trzeba poświęcać aż tak bardzo dużo energii na to, żeby przetransportować surowce. Zrównoważony rozwój jednym z czynników decyzyjnych przy nagradzaniu produktów.

Dodatkowo jest to produkt, który cieszy oko konsumentów. Ma bardzo estetyczną oprawę graficzną. Postanowiliśmy nagrodzić linię karm Animal Island Everyday, marki Animal Island. Serdecznie gratulujemy w imieniu Kapituły

Meatlove – Liofilizowane przysmaki PAMICO

Uzasadnienie Agnieszka Cholewiak-Góralczyk: Jeżeli chodzi o nagrodę, którą mam do przyznania, to jest wspaniała kategoria z tego względu, że to jest coś, co każdy pies powinien mieć. Dzisiejsza uroczystość też jest dla nas wyjątkowa, bo tak jak Dariusz już wspominał jest to nasze dziesiąte spotkanie, gdzie możemy wybrać te najlepsze produkty.  Ja mam szczęście ogłosić, że kolejna marka, która zasługuje na nasze uznanie, dzięki swoim osiągnięciom, dzięki temu, że promuje produkty, które są zdrowe dla zwierzaków, nie mają żadnych dodatków. Będzie to Pamico, producent liofilizowanych smakołyków z mięsa lub podrobów. Jest to absolutny must have dla każdego psa i jego opiekuna i nawet alergicy znajdą tutaj coś dla siebie. Chciałam jeszcze dodać, że historia Pamico, jest tak samo fascynująca jak Kostaryka, gdzie zrodził się pomysł stworzenia tej firmy. Założycielka Pamico właśnie tam spotkała psa o imieniu Hachiko, który stał się psem zapoczątkowującym całe Pamico zwierzakiem. Jest to marka, która chce, żeby żywienie było jak najbardziej naturalne, żeby oddawało też radość życia. To co jest ważne dla nas jako Kapituły, to to, że dzięki liofilizacji Pamico udało się zachować świeżość i wartości odżywcze mięs i podrobów. To są smakołyki, które są nie tylko zdrowe, ale także są pyszne. Jest to podejście do żywienia zwierząt, które pozwala opiekunom psów na dostarczenie swoim pupilom tego co najlepsze natura ma do zaoferowania. Bez zbędnych dodatków a dzięki temu, że jest to produkt liofilizowany to nawet te starsze psy ze słabszymi ząbkami sobie z nim poradzą. Gratulacje od całej kapituły dla Pamico.

Game Dog Permormance – Prostate Protect

Uzasadnienie, Dr Inż. Jacek Wilczak: Przyszło mi z naprawdę wielką satysfakcją ogłosić, że produkt doceniony przez kapitułę to jest taki produkt, który spełnia bardzo wiele funkcji. Dbając o dobrostan psa, oprócz dostarczania mu diety, relacji, aktywności fizycznej powinniśmy też przewidywać pewne procesy, które wraz z wiekiem u tego psa mogą nastąpić. Ponieważ produkt, który chcielibyśmy nagrodzić spełnia wymogi i wpisuje się w dietoprofilaktykę bardzo istotnie, dlatego, że dotyczy problemu, który jest związany z dietetycznymi podstawami powstawania, takimi jak chociażby związanymi z geriatrią, czyli z przerostem gruczołu krokowego. Dlatego też bardzo mi miło powiedzieć, że kapituła doceniła Game Dog Permormance – Prostate Protect, który spełnia wymogi częstego wykorzystywania w żywieniu codziennym po to, żeby wykazywać właściwości dietoprofilaktyczne ochrony przed przerostem gruczołu krokowego. To jest bardzo istotny problem, dlatego, że osobiście stwierdzam i członkowie Kapitały także, że geriatria czyli stworzenie do bezpiecznego dłuższego życia w zdrowiu i przy odpowiednim komforcie życia psom starszym jest obecnie bardzo ważnym wyzwaniem stawianym przed nami czyli dietetykami i osobami zajmującymi się żywieniem, ale tak samo przed firmami, które dostarczają na rynek produktów, które Państwo jako opiekunowie psów dorosłych i starszych możecie wykorzystywać będąc świadomym tego, że działacie w kierunku dietoprofilaktyki wybranej jednostki chorobowej, która nie musi się wcale pojawić. Natomiast częściej zostanie włączony produkt, który takie właściwości będzie posiadał. Macie do dyspozycji Game Dog Permormance – Prostate Protect. Bardzo gratuluję.   

Ofiufiu.pl –  Kiwi Walker Travel Double Bowl

Uzasadnienie, Dariusz Radomski: Na początek zacytuję recenzję naszej ambasadorki Agaty Olejniczak. „Po otwarciu i rozłożeniu mamy do dyspozycji dwie miski, jedna np. na karmę suchą, druga na wodę. Dla nas to bardzo fajna sprawa, ponieważ nie muszę wozić już osobno miski na wodę i osobno pojemnika na karmę. Tutaj mam opcję 2 w 1, kiedy potrzebuję to rozkładam miski, a później składam, zapinam futerał i chowam do plecaka. Na zewnątrz mamy też dodatkowy uchwyt, który możemy przypiąć np. do paska od saszetki. Całość waży ok. 360g więc to naprawdę niewiele porównując z pojemnikiem, który aktualnie nosiłam. To też bardzo duża oszczędność miejsca, no i czasu poświęconego na rozkładanie misek.” Ze swojej strony chciałem dodać, że są wersje tego produktu z miską spowalniającą, a właściciele pochłaniaczy karmy wiedzą co mam na myśli i wiedzą, że jest to świetne rozwiązanie. Miska świetnie sprawdzi się również w zestawie opiekuna psa aktywnego, czyli na przykład sportowego. A to ze względu na rozmiary, lekkość i łatwość stosowania i utrzymania w czystości. I tutaj jeszcze chciałem powrócić do opinii naszej ambasadorki Agaty Olejniczak. „Co z myciem misek? Tutaj też nie mamy problemu. Wystarczy odpiąć je od futerału, do którego przymocowane są za pomocą solidnego rzepu. Myjemy je ręcznie bądź w zmywarce (w 30 stopniach), suszymy i przyczepiamy z powrotem do etui. (…) Miski towarzyszyły nam już podczas wielu spacerów i wiem, że zostaną z nami na długo. Tak naprawdę już na stałe trafiły do naszego „zestawu podróżnika”. To ostatnie zdanie z opinii naszej ambasadorki jest właściwie kwintesencją sformułowania must have i świetnie pasuje do produktu. A jest nim Kiwi Walker Double Travel Bowl. W imieniu kapituły gratuluję serdecznie firmie Ofiufiu.pl.


NAGRODA AMBASADORÓW:

Amiplay – legowiska Moni Sofa

Nasze psy kochają spędzać z nami czas, ale po zabawie i spacerach przychodzi pora na zaspokojenie jednej z ich podstawowych potrzeb – snu. Ważne jest by miejsce, gdzie się relaksują w dzień, a w nocy śpią, było wygodne, a z punktu widzenia opiekuna cieszyło oko i było oczywiście praktyczne.
W tym roku Ambasadorzy Top for Dog chcieliby nagrodzić produkt, który spełnia wszystkie powyższe wymagania, a o jego zaletach można by mówić długo!
Legowisko z miękkim i sprężystym wypełnieniem. Wypełnieniem, które bez problemu można wyjąć i każdą z jego części dokupić oddzielnie w razie potrzeby, gdyby nieoczekiwanie jakaś część została nagryziona zębem czasu, albo…psim. Legowisko, o którym mowa jest w pełni rozbieralne, a to niesamowicie ułatwia jego pranie. Wymienne i łatwo zdejmowalne pokrowce dostępne są w stonowanych kolorach, które na pewno spełnią oczekiwania wielu psich opiekunów doskonale pasując do większości wnętrz. Legowisko, oprócz testów wygody, przeszło również intensywne testy drapania, brudzenia, plamienia i dzięki temu, że pokrowiec wykonany jest z wytrzymałej tkaniny meblowej – wszystkie testy zaliczyło pozytywnie.

Protekt Animals – Odblaskowe szelki soft

Gdy psy wyspane i najedzone to czas na spacer – oczywiście, nie tuż po jedzeniu!
A jeżeli spacer to przydadzą się szelki – wygodne i takie co by naszego czworonoga było widać z daleka, tym bardziej teraz gdy ciemność zapada już po godzinie 16.
W tym roku serce Ambasadorek i psich testerów skradł produkt, w którym z jakością i wspaniałym designem idzie praktyczność i bezpieczeństwo czworonogów.
Szelki wygodne – wykonane z dwóch dwuwarstwowych poduszek podszytych miękką siatką chroniącą delikatną skórę szyi pach i łopatek.

Wykonane z materiału odblaskowego, który w połączeniu z neonowymi taśmami tworzy efekt WOW. Poza niewątpliwym efektem wizualnym, unikalny design przede poprawia bezpieczeństwo naszych pupili na ulicach po zmroku. Użyte materiały są bardzo mocne. Są to te same taśmy, z których firma Protekt wykonuje sprzęt do pracy na wysokościach.
Szelki zostały przetestowane w laboratoriach i zadbano o to, by były bardzo wytrzymałe – przecież chodzi o bezpieczeństwo naszych pupili!

Szelki mają praktyczne zapięcia na klamry, a obwody wokół szyi i klatki piersiowej są oczywiście regulowane. Dwa punkty zaczepienia pozwalają bezpiecznie rozłożyć naprężenia.  Są również miejsce do podpięcia adresatki oraz uchwyt do przytrzymania psa. 

Mięsne Smaki – Karma mokra Chicko

Psy wyspane i wypoczęte więc czas coś zjeść. A jeżeli jedzenie to tylko zdrowe i pełnowartościowe produkty, takie jak karma, o której chciałabym wam w imieniu Ambasadorów trochę opowiedzieć.
Karma której zdecydowaliśmy się przyznać tegoroczną nagrodę Ambasadorów, to karma mokra zawierająca minimum 98% mięsa przygotowywanego w sosie własnym, bez dodatku wody.
Kompozycje monoproteinowe to idalna propozycja dla alegików.
Dwie pojemności puszek sprawiają, że usatysfakcjonowane będą i mniejsze i większe rasy.
Karma nie zawiera dosmaczaczy, chemicznych dodatków, sztucznych barwników i zbóż.
Na opakowaniu znajdziecie czytelny opis zawartości, a w środku karmę, która rozkochała w sobie psich testerów.
Chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę również na to, że karma produkowana jest w Polsce ze składników najwyższej jakości, pozyskanych w kraju.

Vet Expert – linia Stimuderm ultra

W tym roku w gronie produktów nagrodzonych przez Ambasadorów Plebiscytu znalazła się również absolutna nowość, linia produktów innowacyjnych i wychodzących naprzeciw potrzebom psów związanych z problemami skórnymi i związanymi z sierścią.

Produkt, którego działanie potwierdzono laboratoryjnie, a Ambasadorki Top for Dog potwierdziły je testując produkty podczas trwania Plebiscytu na swoich podopiecznych.

Produkt, który w krótkim czasie jest w stanie poprawić kondycję skóry i sierści, bazując na łagodnych substancjach pochodzenia roślinnego. Jest bezzapachowy i łatwo się go nakłada. Polecany jest zarówno psom krótkowłosym jak i długowłosym.

Reklama
Podobne artykuły