ŻywienieSzczeniaki

Jaką karmę wybrać dla szczeniąt i młodych psów?

Kluczowy okres wzrostu – postaw na zbilansowane karmy na bazie świeżego mięsa!

Każdy odpowiedzialny opiekun młodego psa pragnie, aby jego szczenię spożywało wysokiej jakości karmę, która pozwoli mu wyrosnąć na zdrowego, dorosłego osobnika. Biorąc pod uwagę szeroką ofertę karm i możliwości żywieniowych, zadanie to nie należy do najłatwiejszych, szczególnie jeśli mamy świadomość, jak ważny jest to wybór

Fot. Freepik

Czy szczenięta i psy młode żywi się tak samo, jak dorosłe?

Młode osobniki potrzebują specjalnego żywienia, które zapewni im zdrowy wzrost i start. Dlatego zawsze powinno się wybierać karmy opatrzone napisem „puppy” lub „junior”. Podstawą każdej z receptur powinno być wysokiej jakości białko zwierzęce pochodzące z mięsa, które jest budulcem tkanek organizmu. Niezbędną są również węglowodany, które dostarczają energii (np. pochodzące z roślin strączkowych) oraz wysokiej jakości tłuszcz – jest on nośnikiem smaku i kolektorem witamin. Istotne jest także, aby zwrócić uwagę na ilość i stosunek wapnia do fosforu. To pierwiastki niezbędne do rozwoju kośćca i zdrowych zębów zwierzęcia. W kształtowaniu się stabilnego aparatu ruchu biorą udział także chondroprotetyki (glukozamina i chondroityna) oraz kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Ponadto, kwasy te wspierają zdrowie i jakość okrywy włosowej, a także rozwój mózgu, wspomagając procesy uczenia się, co niezwykle istotne dla młodego organizmu, poznającego świat.

Carnilove True Fresh – wysokomięsna i smakowita propozycja

Dzięki wyborowi wysokiej jakości, gotowych karm, opiekun może mieć pewność, że zawiera ona niezbędne składniki, dostosowane do potrzeb psa na konkretnym etapie życia. Bezzbożowe formuły karm Carnilove True Fresh Puppy oraz Junior Large Breed, mają w swoich składach wyłącznie świeże mięso (indyk lub kurczak), pochodzące z zatwierdzonych, zaufanych hodowli. Na 1kg gotowej karmy przypada go aż 600g! Dzięki temu posiłki są niezwykle smaczne i aromatyczne, co niezwykle istotne w przypadku diety wybrednych psów. Formuła cechuje się także niezwykle wysoką przyswajalnością (na poziomie 95%), dzięki czemu zmiana diety powinna obejść się bez przykrych niespodzianek w postaci biegunek.

Reklama
Podobne artykuły