SzczeniakiAkcesoria

7 zabawek dla szczeniaka, które musisz mieć

Wyczekiwanie malucha, kompletowanie wyprawki, wybieranie imienia – to nie lada przeżycie dla każdego psiego opiekuna. Dla szczeniaczków chcielibyśmy wszystkiego co najlepsze! Jak w gąszczu zabawek dla szczeniaka dobrać tę idealną?

Fot. Mia Anderson

Sklepowe półki uginają się od różnych propozycji. Trudno, zwłaszcza mniej doświadczonym opiekunom, wybrać spośród tych wszystkich produktów zabawki idealne. Zacznijmy od tego, jakie cechy zabawek są pożądane i na co powinniśmy zwrócić uwagę.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Bezwątpienia najważniejszą cechą zabawek, szczególnie przeznaczonych dla szczeniaków, powinno być ich bezpieczeństwo. Zwróćmy więc uwagę na materiał, z którego zabawka jest wykonana, małe elementy (które pies mógłby połknąć) oraz trwałość produktu. Pamiętać należy również, że różne zabawki będą mieć różne przeznaczenia i część z nich może być używana tylko podczas zabawy z człowiekiem! Należy też wziąć pod uwagę rozmiar zabawki – inna zabawka będzie optymalna dla szczeniaka doga niemieckiego inna dla małej chihuahua.

Fot. M. Czekała | Howl.pl

Top 7 zabawek

Postanowiliśmy stworzyć zestawienie z najlepszymi zabawkami, które koniecznie muszą znaleźć się w każdej wyprawce dla szczeniaczka. Co proponujemy?

1. Szarpaki

Szarpaki świetnie sprawdzą się podczas zabawy oraz jako motywująca nagroda w treningu. Szczeniaki, ze względu na delikatne uzębienie, świetnie reagują na szarpaki z miękkich materiałów np. polar. Większość psów uwielbia też szarpaki z naturalnego futra owcy lub królika. Ze względu na bezpieczeństwo malucha warto wybrać zabawkę z amortyzatorem.


TUGGY RABBIT – szarpak z naturalnego futra

Havohravo.com

Fantastyczna, mięciutka zabawka, która Twój pies pokocha! Wspólna zabawa w przeciąganie wzmacnia waszą relację i zapewnia czas pełen radosnej zabawy. Ten szarpak wykonany jest z prawdziwego króliczego futra. Żaden królik nie został jednak zabity na potrzeby produkcji. Wykorzystane furo pochodzi od zwierząt wykorzystywanych w branży mięsnej i w innym wypadku zostałoby wyrzucone.

2. Pluszaki

W pierwszych tygodniach świetnie sprawdzają się pluszaki. Ze względu na bezpieczeństwo, polecamy te, które są przeznaczone dla zwierzaków! Są delikatne dla szczenięcej mordki, a różne tekstury materiałów pozwalają lepiej poznawać świat.

fot. Kobi Kadosh

3. Coś na wyciszenie

Mowa tutaj o zabawkach i matach do wypełniania jedzeniem. Żucie i lizanie to czynności, które wpływają na psa uspokajająco a ukryte jedzenie to wspaniały motywator. Świetnym pomysłem będzie też mata węchowa, która wypełniona ulubionymi przysmakami zajmie i wyciszy szczeniaka.

4. Naturalne gryzaki

Od początku możemy naszym czworonogom serwować naturalne gryzaki. Warto tutaj zwrócić uwagę na ich pochodzenie i “przejrzystą etykietę”. Powinien być stosunkowo miękki i dostosowany wielkością do czworonoga. Suszone ryby, żwacze czy królicze uszy na początek sprawdzą się doskonale.


KONG CUTESEAS

KONG

Uroczy, sztruksowy pluszak, będzie najlepszym przyjacielem Twojego psa!. Mięciutki z szeleszczącymi elementami i piszczałką. Możną go przytulać i miętosić.

5. Gumowe zabawki z wypustkami

Sprawdzą się szczególnie podczas wymiany uzębienia na stałe. Gumowe wypustki będą masować delikatnie swędzące dziąsła przynosząc ulgę.

Fot. Nathalie SPEHNER

6. Zabawki piszczące i szeleszczące

Intrygujące odgłosy i przyjemny materiał zachęcają czworonogi do aktywnego żucia i samodzielnej zabawy.

7. Zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne na łatwiejszych poziomach mogą pomóc w rozwijaniu psiej kreatywności oraz inteligencji. Ważne, by zabawkę dobierać do możliwości zwierzaka by unikać niepotrzebnej frustracji szczeniaka.

Reklama
Podobne artykuły