Życie z psem

Jak powinien wyglądać spacer z psem?

Znudziły Ci się już wędrówki utartymi trasami z Twoim pupilem? A może szukasz nowych pomysłów na interesujące spacery, które będą dla was doskonałą rozrywką? Przygotowaliśmy kilka pomysłów na atrakcyjny spacer z psem.

Fot. Jamie Street

Codzienna, powtarzalna czynność może przeobrazić się z miłego rytuału w męczącą rutynę. Psie spacery również mogą stać się tylko nudnym obowiązkiem, z których ani Ty, ani Twój zwierzak nie czerpiecie przyjemności. Sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wplecenie do nich ciekawych, zabawnych i interesujących elementów, które urozmaicą wspólny czas!

Gdzie idziemy?

Genialnym pomysłem, jest pozwolenie psu zadecydować gdzie dziś będziecie spacerować. W ten sposób odkryjecie nowe ścieżki w lesie albo zapomniane alejki w pobliskim parku. Dzięki temu Twój pies zyska także troszkę pewności siebie, która przydaje się w terapii zachowań lękowych!

Zapachy, wszędzie zapachy!

Twój pies poznaje świat obwąchując, węsząc i wąchając. Pozwól mu na to! Nie zapominajmy, że spacer jest często jedyną porą dnia, w której zwierzaki mogą wyjść i eksplorować otoczenie. Spraw, by było to dla nich bardziej ekscytujące i przyjemne, pozwalając im wąchać i sprawdzać różne rzeczy. Jeśli zatrzymywanie się co chwilka na wąchanie ciekawych zapachów jest dla Ciebie frustrujące, dodaj kilka „przerw na wąchanie” podczas spaceru.

Zaproś znajomych

Spacery to czas, który możemy wykorzystać także na spotkanie ze znajomymi. Twój psiak chętnie spotka się ze swoimi kolegami, a Tobie milej będzie się chodzić w towarzystwie kogoś, kogo lubisz. Spacery równoległe to fantastyczne narzędzie do pokazania, że inne psy to nie tylko okazja do szaleńczych pogoni, ale też możliwość spokojnego spacerowania.

Trening!

Do spacerów warto wpleść drobne elementy treningowe. Przećwicz sztuczki, podstawowe posłuszeństwo lub utrzymywanie uwagi. Jeżeli dopiero stawiasz pierwsze kroki w treningu, rozpocznij od najprostszych elementów w środowisku znanym i bez wielu rozproszeń. Oczywiście nie zapominaj o nagrodach!

Możesz użyć pysznych wysokomięsnych smaczków CARNILOVE MEAT JERKY. Ich aromatowi nie oprze się żaden psiak, a ich skład bardzo dobry ucieszy opiekuna. Opakowanie strunowe możesz rzucić do nerki lub kieszeni i mieć pyszna smakołyki ze świeżego mięsa zawsze pod ręką.

Dostępne w formie filetów i batonów w podłużnym kształcie o smakach:
Turkey & Venison Fillet
– indyk z dziczyzną
Lamb & Salmon Fillet – jagnięcina z łososiem (w składzie również indyk i kurczak)
Duck & Herring Fillet – kaczka ze śledziem (w składzie również indyk)
Beef & Beef Muscle Fillet – mięsień wołowy (w składzie również indyk i kurczak)
Turkey & Rabbit Bar – indyk z królikiem
Chicken & Quail Bar – kurczak z przepiórką
Chicken & Pheasant Bar – kurczak z bażantem
Chicken & Wild Boar – kurczak z dziczyzną

Zabawy węchowe

Nosework to sport, który bardzo intensywnie się rozwija. Nie musisz rozpoczynać profesjonalnych treningów aby wnieść trochę zabaw węchowych do spacerów. Rozsyp troszkę smaczków w trawie, ukryj kilka w korze drzewa lub schowaj w jakimś zakamarku, następnie zachęć czworonoga do wyszukania ich. To świetna zabawa, która da Twojemu psu szansę na wyostrzenie jego naturalnych zdolności wąchania i zapewni mu dużo dodatkowej stymulacji umysłowej. Takie zabawy też bardzo męczą więc po powrocie do domu psiak, zamiast domagać się nowych wrażeń, raczej wybierze długą drzemkę.

Fot. Ayla Verschueren

Reklama
Podobne artykuły