Podróże

Co powinno znaleźć się na psiej liście pakowania na wyjazd? Sprawdź nasze propozycje!

Jeśli planujesz wyjazd z psem, wiesz jak ważne jest zadbanie o to, aby Twój podopieczny czuł się komfortowo podczas podróży i pobytu w nowym miejscu. W natłoku codziennych obowiązków i planowania całego wyjazdu, łatwo o czymś zapomnieć. Dlatego, aby pomóc Ci w przygotowaniach, opracowaliśmy miniporadnik na temat tego, co powinieneś spakować dla psa na wyjazd.

Fot. Freepik

Jeśli planujesz wyjazd z psem, to warto zadbać o odpowiednie przygotowanie. Podobnie jak ludzie, psy potrzebują swoich rzeczy, aby czuć się komfortowo w nowym miejscu. Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które warto spakować dla psa na wyjazd.

1. Karma!

To oczywisty element, który warto umieścić na samym początku listy pakowania. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość karmy dla swojego psa, i że masz ze sobą odpowiednią miskę na wodę i jedzenie. Warto sięgnąć po sprawdzone marki wygodnych w użyciu karm mokrych np. w kartonikach lub saszetkach, które zajmują mało miejsca oraz zapewnią psiakowi smaczne i zdrowe menu. Jeżeli pies je na co dzień suchą karmę, warto odmierzyć sobie pojedyncze porcje do pojemniczków lub woreczków.

Karmy mokre dla Twojego psa

Jeśli chcesz dostarczyć pupilowi najlepsze składniki w formie smacznych posiłków, koniecznie odwiedź sklep Pet&You! W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór karm mokrych w wygodnych opakowaniach.

2. Przekąski i przysmaki

Zapakowanie przekąsek, przysmaków i gryzaków dla psa to nie tylko sposób na zaspokojenie jego apetytu, ale także na zapewnienie mu dodatkowej rozrywki i zadowolenia. Podczas wyjazdu psy często doświadczają stresu, co może wpłynąć negatywnie na ich samopoczucie i zdrowie. Dlatego warto zadbać o to, aby Twój pies miał swoje ulubione przysmaki i gryzaki, które pomogą mu się odprężyć i poczuć się bardziej komfortowo w nowym środowisku.

Przekąski i przysmaki są również świetnym sposobem na wzmocnienie relacji między Tobą a Twoim psem. Dając swojemu czworonogowi smakołyki, możesz w prosty sposób nagradzać go za dobre zachowanie i zwiększyć motywację do nauki nowych sztuczek.

3. Woda i miska na wodę

Podczas podróży zawsze warto mieć ze sobą wystarczającą ilość wody dla psa. Upewnij się, że masz ze sobą butelkę z wodą i miskę.

Pamiętaj, że nie wszystkie psy chętnie piją z nieznanej miski. Zwłaszcza w upalne dni, nawodnienie czworonoga jest bardzo ważne dla jego zdrowia i utrzymania jego komfortu.

Fot. Freepik

4. Legowisko i koc

Jeśli twój pies ma swoje legowisko, to warto je ze sobą zabrać. Mając swoje własne miejsce do spania, pies poczuje się bardziej komfortowo. Dodatkowo, warto zapakować koc lub koce, które zapewnią psu ciepło, zwłaszcza w chłodniejsze dni, lub zabezpieczą meble w nowym miejscu.

5. Zabawki

Zabawki są niezbędne, aby zapewnić psu rozrywkę i odprężenie. Zapakuj kilka ulubionych. Zabawki będą umilać czas podczas podróży i pobytu w nowym miejscu.

Zabawki dla Twojego psa

Twojemu psu z pewnością nie może zabraknąć wspaniałych zabawek! Dlatego jeśli chcesz zrobić coś miłego dla swojego pupila, koniecznie odwiedź sklep Pet&You. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór ciekawych i atrakcyjnych zabawek dla psów, które pozwolą Twojemu pupilkowi rozwijać swoje zdolności i spędzać czas w sposób aktywny i zdrowy.

6. Obroża, smycz i szelki

Obroża lub szelki oraz smycz to niezbędne elementy podczas każdego wyjazdu z psem. Dzięki nim zapewnisz swojemu psu bezpieczeństwo i kontrolę, zwłaszcza w nowym i nieznanym otoczeniu. Warto w bagażu mieć zapasowy komplet w razie gdyby używany uległ zniszczeniu. Pamiętaj, że w niektórych miejscach pies powinien mieć kaganiec, więc także warto mieć go w wyposażeniu.

Fot. Freepik

7. Środki przeciw pasożytom

Podczas wyjazdu warto pamiętać o ochronie psa przed kleszczami i innymi pasożytami. Zapakuj ze sobą środki przeciwko kleszczom i pchłom, aby uniknąć problemów zdrowotnych u psa.

HOLISTA SPRAY SPACEROWY

Naturalny spray dla psów zawierającym mieszankę certyfikowanych olejków eterycznych, których zapach aromatyzuje sierść tworząc barierę nieprzyjemną dla kleszczy, pcheł i komarów podczas spacerów.

8. Książeczka zdrowia, paszport i leki

Jeśli twój pies przyjmuje jakieś leki, koniecznie trzeba je zapakować na wyjazd. Dodatkowo, warto zabrać ze sobą książeczkę zdrowia psa, w której znajdują się informacje o jego szczepieniach i stanie zdrowia. W przypadku wjazdu za granicę paszport z wpisanymi aktualnymi szczepieniami i wymaganymi badaniami także jest koniecznym wyposażeniem psiego bagażu.

9. Worki na psie odchody

Podczas wyjazdu, tak samo jak na co dzień, warto zadbać o porządek i dbać o czystość otoczenia. Zapakuj ze sobą worki na psie odchody i dbaj o czystość otoczenia.

ReklamaPodobne artykuły