Wieści

Psy ras małych, bohaterem najnowszego wydania Dog and sport

Traktowane jak przytulanki, które niekoniecznie potrzebują długich spacerów, treningów i innych aktywności. To błędne przekonanie! Najnowszy numer Dog and sport odczarowuje małe pieski!

Czy traktujemy psy małych ras inaczej? Czy ograniczamy ich psie życie z powodu strachu, stereotypów lub przekonania, że do szczęścia potrzebują raczej poduszki i człowieka niż aktywnego spaceru i nauki nowych umiejętności?

O potrzebach, nadziejach i frustracjach psów ras małych oraz o tym, jak budować z nimi zdrową i satysfakcjonująca relację, opowiadają Zosia Zaniewska-Wojtków oraz Piotr Wojtków, behawioryści psów.

Fot. M. Czekała | Howl.pl

Mały bohater numeru

Bohaterem numeru została jedna z najsłynniejszych ras, bardzo często spotykana w miastach – Yorkshire terrier czyli “łowcy w ciele przytulanki“. W artykule sędzi kynologicznej Urszuli Charytonik, poznamy historię oraz tajniki rasy a hodowcy opowiadają o potrzebach i wyzwaniach, którym będzie musiał sprostać przyszły opiekun.

Małe psiaki często obdarzone są zjawiskową szatą wymagającą specjalistycznej pielęgnacji. Czy gumki i papiloty to szansa na psią aktywność bez ograniczeń – odpowie opiekunka pudli i miłośniczka groomingu Joanna Kosiel.

Behawiorystyka i szkolenie

Jak trenować z małym psem i czy trenować w ogóle? Na te pytania odpowiada Agnieszka Musiał w artykule “Mały pies, to też pies”.

Dietetyka

Kurczak w psiej diecie” – to kontrowersyjny temat w ostatnich czasach. Czy słusznie mięso kurczaków można obwiniać za przyczynę alergii? Na te i jeszcze kilka pytań odpowiada dr Jacek Wilczak.

Właściciele czworonogów decydując się na zakup karmy stoją przed nie małym wyzwaniem. Okazuje się, że nie tylko dobór składników karmy ma znaczenie! O tym jak wielkość granulek wpływa na żywienie czworonogów pisze dietetyczka Joanna Wajs.

Zdrowie

Czy małe pieski są zdrowsze i nie mają problemów ze stawami? Niestety, choroby dotykają je w takim samym stopniu jak ich większe czworonogi. “Małe stawy – mały problem” to artykuł dr n. wet. Anety Bocheńskiej.

Lek. wet Dagmara Majewska odpowiada jak rozpoznać pierwsze symptomy chorób przyzębia. W artykule tech. wet. Małgorzaty Czekały zostaje poruszony temat jak zadbać o zęby pupili profilakytcznie.

W najnowszym numerze Dog and sport opowiemy także o poważnym problemie często spotykanym w gabinetach weterynaryjnych. Lek. wet. Klaudia Majcher tłumaczy jakie mamy możliwości terapii w atopowym zapaleniu skóry.

Fot. M. Czekała | Howl.pl

Border pies (nie)doskonały

Od początku roku trwa cykl: border pies (nie)doskonały, w którym rozwiewamy najczęściej powtarzane mity oraz pokazujemy blaski i cienie rasy border collie. W tym numerze instruktor szkolenia psów Joanny Korbal pisze o pozostawianiu czworonogów samych w domu.

Trening

Wiosna obudziła w Was ochotę na powrót do treningów lub wypróbowanie zupełnie nowej aktywności? Treningi nosework i ich korzyści dla psów ras małych, praca na jeden lub wiele dysków we frisbee oraz zawody w pasieniu – to wszystko znajdziecie na łamach tego numeru. Cieszmy się wiosennym słońcem – długo na nie czekaliśmy!

Zachęcamy do prenumeraty magazynu, w której zawsze znajdziesz świetne prezenty dla swojego pupila!

Reklama
Podobne artykuły